Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedowaga
11-13-2011, 10:29 AM
Niedowaga
Mam 20 lat, 156 wzrostu i ważę 43 kg. Myślę że powinnam przytyć jakieś 4 kg. Moja waga nie zmienia się odkąd pamiętam ale ostatnimi czasy zaczęło mi to przeszkadzać bo zauważyłam słabą kondycję moją i np moich włosów. Proszę o opinię na ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-17-2011, 06:15 AM
RE: Niedowaga
Witaj! Według wskaźnika BMI masz niedowagę, jest to stan zagrażający zdrowiu, jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas powoduję osłabienie całego organizmu co sygnalizuje brakiem sił, wypadaniem włosów, łamliwością paznokcie, apatią, następnie dochodzą zaburzenia miesiączkowania, później dysfukcję ze strony ważnych układów i organów, jak nerki, serce itd.
Oczywiście na podstawie podanych przez Ciebie danych nie można nic stwierdzić, ale wskazana byłaby konultacja z lekarzem oraz zastosowanie diety pozwalajacej osiągnąć należną masę ciała.
12-02-2011, 01:00 AM
Warto zrobić sobie o ile masz możliwość analizę składu ciała. Dowiesz się dokładnie ile masz w sobie tkanki tłuszczowej, a jaka jest norma. Ponieważ niestety ale utrzymująca się bardzo niska masa ciała może spowodować zatrzymanie miesiączkowania czego konsekwencje są poważne.
Co do diety.... liczy się to by zdrowo przytyć. Domyślam się ze nie jesteś fanką łakoci i tłustych frytek. Zatem warto swoją dietę wzbogacić w nasiona słonecznika, pestki dyni, sezam, owoce suszone. Dodawaj je do serka wiejskiego, muesli czy koktajlu. Jedz regularnie a przed snem wypij szklankę kakao z miodem i cynamonem.
Ps. zła kondycja włosów, skóry itd świadczy o niedoborach składników odżywczych (witamin z gr B, cynku oraz biała pełnowartościowego).
12-09-2011, 04:35 AM
Pani Joanno,

analizując informacje, które Pani podała z pewnością bez konsultacji z lekarzem, czy dietetykiem nie da się jasno postawić diagnozy. Niewątpliwie nieodpowiednie żywienie wpływa na nasze zdrowie. Pierwszymi zauważalnymi symptomami są między innymi (jak zostało wspomniane) słaba kondycja organizmu, włosów i paznokci, które przejawiają się brakiem chociażby witamin antyoksydacyjnych (C, E), czy składników mineralnych (cynk, selen).
Zapotrzebowanie na składniki odżywcze rośnie wraz ze wzrostem organizmu-dlatego należy o tym pamiętać.
Zapraszam do konsultacji dietetycznej, która pozwoli na weryfikację przyczyn niedowagi oraz oraz słabej kondycji organizmu oraz rozpoczęciu programu "naprawczego" , przy użyciu planu żywieniowego.

Z poważaniem
Dietetyk
Dominika Strama
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-03-2012, 03:28 AM
witam, moim problemem jest niedowaga mam 166cm wzrostu a ważę 44 kg Smutny, bardzo mi to przeszkadza też często robi mi się słabo i rozdwajają mi się paznokcie , byłam u lekarza rodzinnego i wszystkie badania które robiłam i na krew wyszły dobrze nie mam pojęcia co może być przyczyną tej niedowagi i gdzie się powinnam zwrócić z tym. Chciałam jeszcze dodać że źle się czuję z moją figurą a lekarz nie może już więcej poradzić więc dał mi skierowanie do endokrynologa.
mam 17 lat
06-03-2012, 06:15 PM
witam,
polecam wizytę u endokrynologa, może odkryć przyczynę Pani niedowagi.
Należy zastanowić się jaki prowadzi Pani tryb życia i w jaki sposób się odżywia.
Skoro słabo się Pani czuje i rozdwajają się paznokcie może oznaczać że (mimo że badania wychodzą w normie) ma Pani niedobory pewnych składników.
Zachęcam do skorzystania z konsultacji dietetyka, który przeanalizuje Pani tryb życia i sposób żywienia a następnie udzieli indywidualnych porad. Może Pani też skorzystać z opcji układania indywidualnych jadłospisów.
09-07-2015, 09:32 PM
taką waga powinno się iść do dietetyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-01-2015, 10:51 PM
Witam,
miałam podobny problem, przy wzroście 164 ważyłam 46 kg. Oprócz diety zaczęłam pić przed posiłkami herbatkę ziołową zwiększającą apetyt http://kromed.net/produkt/925,herbatka-n...ol-krakow. Wydaje mi się że dzięki temu zaczęłam jeść troszkę większe posiłki. Pomogło jednak trwało to pół roku zanim wróciłam do swojej wagi. Powinnaś zrobić badania i sprawdzić gdzie tkwi problem. U mnie problemem był stres i bardzo nieregularne jedzenie posiłków co jest bardzo ważne żeby utrzymać prawidłową wagę.

Pozdrawiam
Ania
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości